Ми зазвичай ставимося до малини як до звичайної ягоди — легкої, солодкої, сезонної, доповнення до тортів та холодних чізкейків. Насправді вона приховує безліч цінних властивостей, які можуть бути особливо корисними для жінок старше п'ятдесяти. Це той момент, коли організм починає вимагати від нас більше турботи, а гормони роблять, що хочуть. У такій ситуації варто мати під рукою щось, що допоможе підтримати здоров'я, не йдучи до аптеки. І саме тут з'являється малина. Вона багата на вітамін С, який підтримує імунітет, допомагає у виробленні колагену та діє як природний щит проти старіння шкіри. Одна склянка свіжої малини містить майже 40 відсотків добової потреби в цьому вітаміні. Крім того, у ягоді є вітамін К, Е, марганець, магній, калій і багато клітковини — близько 8 грамів в одній порції. А клітковина — союзник номер один кожної жінки за 50 років, адже вона допомагає травленню, стабілізує рівень цукру в крові та дає довше відчуття ситості, пише видання Kobieta.
ВІДЕО ДНЯ
А, як відомо, чим менше стрибків глюкози, тим краще ви себе почуваєте і тим легше підтримувати вагу. Після п’ятдесяти, коли серце все більше вимагає уваги, такий захист прямо від природи може зробити багато. А якщо додати до цього протизапальний ефект і підтримку еластичності судин, то ми маємо ідеальні плоди.
Не можна ігнорувати й питання мозку. Малина — завдяки вмісту не лише антоціанів, а й елагітанінів та інших фенольних сполук — має нейропротекторний ефект. Що це означає на практиці? Що вона може захистити клітини мозку від дегенерації, покращити пам'ять і концентрацію, а також уповільнити процеси старіння нервової системи. Це чудова новина для всіх, хто боїться «туману мозку» в старості, проблем з концентрацією уваги або таких захворювань, як хвороба Альцгеймера.
Цікаво, що малина має низький глікемічний індекс і багато клітковини. Але це ще не все — активні речовини, що містяться в ній, допомагають обмежити підвищення рівня глюкози після їди та покращити чутливість клітин до інсуліну. Для жінок старше п'ятдесяти, які іноді починають боротися з інсулінорезистентністю або навіть діабетом 2 типу, це надзвичайно цінна підтримка.
РЕКЛАМА
Раніше «ФАКТИ» розповідали, чим корисні ранні вечері, а також назвали найкращий сніданок для покращення роботи кишківника.
РЕКЛАМА