Голубці — одна з найпопулярніших страв української кухні. Рецептів чимало, і, мабуть, у кожної людини, є свій улюблений. Цю страву внесено до переліку нематеріальної культурної спадщини України. Тож вона — одна з гастрономічних візитівок української кухні.
«ФАКТИ» продовжують розповідати читачам про страви української кухні, особливості їх приготування та подавання. Готуйте із задоволенням! Пригощайте смаколиками рідних та друзів. Подавайте їжу гарно, як у найкращому ресторані. Тоді вона матиме особливо апетитний вигляд.
В інтерв’ю «ФАКТАМ» українська кулінарка, лауреатка всеукраїнських та міжнародних кулінарних конкурсів Оксана Вознюк розповіла про різновиди голубців та поділилася рецептами.
«Найсмачніші голубці — запечені у чавунній посудині в печі на дровах»
— Голубці або, як їх називають жартома, «українські суші», є однією з найвідоміших та найсмачніших страв вітчизняної кухні, — говорить Оксана Вознюк. — В кожному регіоні існують свої рецепти й кулінарні особливості приготування. Коли я була дитиною, моя мама часто готувала голубці з тертою, як на деруни, картоплею. Бабуся ж любила готувати голубці з гречкою та шкварками. Живучи свого часу на Поліссі у місті Коростені, мені доводилось куштувати голубці з білими сушеними грибами та рисом. Також готувала голубці з такими крупами, як перловка та булгур. А які смачні голубці у квашеній капусті! Їх готують на Закарпатті, з розміром з мізинець — з кукурудзяною крупою та перекладаючи копченостями.
ВІДЕО ДНЯ
— Які ж голубці ваші улюблені?
— Люблю готувати голубці у листі буряка з кукурудзяною крупою. Подаються вони зі шкварками, а ще треба полити це все сметаною та присипати бринзою. Найсмачніші ж голубці — запечені у чавунній посудині в печі на дровах. Цей смак та аромат не передати словами. Голубці — це така страва, з якою кожен може імпровізувати та підлаштовувати рецепт під власні уподобання. Альтернативою капусті може бути листя хрону, винограду, щавлю, також замість білоголової капусти використовують червоноголову або ж савойську.
— Яким рецептом ви хотіли б поділитися з читачами «ФАКТІВ»?
РЕКЛАМА
— Пропоную приготувати голубці з кукурудзяною крупою та грибами у листі буряку. В ідеалі гриби використовуються білі, але підійдуть і печериці. Голубці у листі буряка — це справжній делікатес.
Голубці у листі буряка мають незвичайний вигляд
«Ліниві голубці — це спрощений варіант приготування»
— Які існують лайфхаки у приготуванні голубців?
— Їх чимало. Хтось капусту заморожує, й тоді дуже легко з неї знімати листки та крутити голубці. Хтось запарює в пакеті у мікрохвильовій печі (це найшвидший метод). А хтось користується класичним способом запарювання у воді. Голубці можна також наготувати заздалегідь і заморозити. Найкраще це робити в сирому виді у зіппакеті. Можна приготувати ліниві голубці. Це спрощений варіант приготування. Інгредієнти ті ж, а спосіб приготування інший. Капусту шинкують, а не запарюють й начиняють фаршем. Особисто мені більше смакує начинений голубець, але як спрощений варіант ліниві голубці теж мають право на існування.
— Які голубці улюблені у вашій родині?
— У вершковому соусі з паприкою.
Голубці у вершковому соусі з паприкою – це дуже смачно
— А як приготувати соус?
«На Закарпатті готують голубці розміром з мізинець»
— Які критерії якості голубців у ресторані? Який ідеальний розмір голубця?
— Рецептів голубців безліч, як і борщу, тому ставити якісь певні критерії до цієї страви я б не стала. Щодо розміру голубців, ситуація така, як з варениками. Вважається, що голубець менший, то смачніший, бо приготування мініатюрних голубців потребує більше часу. На Закарпатті готують голубці розміром з мізинець. Уявляєте, скільки часу йде на приготування таких голубців в ресторанних об'ємах? Але це смачно й вартує того.
Оксана Вознюк: «Готуйте страви із задоволенням!»
— Чи їдять голубці холодними?
— Зазвичай голубці їдять в гарячому вигляді, якщо вони готуються з м'ясом та соусом. Проте існують також варіанти подачі голубців холодними — наприклад, якщо це закусковий варіант у листі винограду чи пісні голубці з грибами.
— Як та скільки правильно зберігати?
— Щодо термінів, то приготовані голубці у соусі можуть зберігатись до 2−3 днів в холодильнику, а в морозилці — до трьох місяців.
Раніше в інтерв’ю «ФАКТАМ» Оксана Вознюк розповідала про секрети приготування борщу та поділилася рецептами.
Фото з альбому Оксани Вознюк